Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski na wyremontowanej drodze powiatowej w Drzeczkowie

Zakończone zostały tegoroczne remonty dróg powiatowych metodą podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni. Roboty wykonano łącznie na  ok. 12,5 km jezdni.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie co roku zleca w przetargach remonty odcinków dróg metodą podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni. Zakres prac obejmuje oczyszczenie jezdni, a następnie dwukrotne skropienie nawierzchni specjalną emulsją asfaltową i naniesienie grysu – najpierw o grubszej strukturze, potem – o drobniejszej.

W tym roku wyremontowanych zostało sześć odcinków dróg o długości 12,5 km. Roboty kosztowały łącznie ponad 1 mln zł, sfinansowały je powiat leszczyński oraz gmina Krzemieniewo (trzy odcinki dróg). Remonty wykonały firmy: Bitumdrog z Obornik Śląskich oraz S-Probud ze Stargardu.

Remonty wykonane w 2022 r. :

Grotniki - Dłużyna – Skarżyń (gmina Włoszakowice)      - 4,2 km

Pawłowice - Kociugi (gmina Krzemieniewo)                    - 2,5 km