Towarzystwo Gimnastyczne Sokół z Bukówca Górnego obchodziło 95-lecie swej działalności. Program jubileuszowych uroczystości wsparł powiat leszczyński.

Towarzystwo Gminne Sokół w Bukówcu Górnym założono w 1921 r. i funkcjonowało do wybuchu II wojny światowej. Reaktywowano je w 1990 r. i od tego czasu należy do najaktywniejszych stowarzyszeń gminy Włoszakowice i powiatu leszczyńskiego. Działalność Sokoła była i jest nastawiona na krzewienie sprawności oraz kultury fizycznej. Sztandarowym przedsięwzięciem TG jest cieszący się niezwykłą popularnością, organizowany od ponad trzech dekad tradycyjny Bieg Sokoła.

Niedzielny jubileusz 95-lecia powstania TG Sokół rozpoczęto od złożenia kwiatów przy tablicach poległych w czasie wojen mieszkańców Bukówca Górnego i na grobie pierwszego prezesa Sokoła Jana Bury. Po mszy w intencji zmarłych i żyjących członków Sokoła w sali widowiskowej rozpoczęła się główna uroczystość. Jednym z jej punktów była promocja książki dr Rafała Szuberta i Jędrzeja Zająca o historii bukówieckiego gniazda.

W jubileuszu uczestniczyli starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Robert Kasperczak. Obchody 95-lecia Sokoła wsparł powiat leszczyński.

{gallery}2016/artykuly/Bukowiec_Sokol_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}