Koło pszczelarzy w Lipnie obchodziło jubileusz 35-lecia powstania. Z tej okazji jego członkowie otrzymali sztandar ufundowany przez samorząd, pszczelarzy i sponsorów.

Uroczystość 35-lecia zorganizowali Rejonowy Związek Pszczelarzy w Lesznie oraz jubilaci – kierowane przez Szczepana Mencla 15-osobowe koło pszczelarzy z Lipna. Rozpoczęła się od zbiórki pocztów sztandarowych kół pszczelarzy przed kaplicą w Lipnie, gdzie odprawiona została koncelebrowana msza w intencji pszczelarzy.

Część oficjalną zorganizowano w Gimnazjum w Lipnie. Tam przedstawiono historię koła pszczelarzy w Lipnie, wręczono medale i dyplomy,  a wójt Jacek Karmiński przekazał sztandar. Obchody 35-lecia koła w Lipnie połączono z rejonowym dniem pszczelarzy. W jubileuszu uczestniczył wicestarosta Robert Kasperczak.