Plaża w Gołanicach

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lesznie uchylił zakaz kąpieli w wodach kąpieliska na Jeziorze Krzyckie Wielkie w Gołanicach.

Zakaz kąpieli wprowadzono 21 lipca br. z powodu zanieczyszczenia bakteriologicznego wody. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lesznie na podstawie otrzymanych wyników z przeprowadzonych badań laboratoryjnych próbki wody z kąpieliska w Gołanicach wydał komunikat o przydatności wody do kąpieli.

Kąpielisko przy plaży głównej w Gołanicach uruchomiono w połowie czerwca br. i będzie czynne do końca wakacji. W godzinach od 10:00 do 18:00 nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa dwóch ratowników WOPR.

fot. A.Cieślik elka.pl