Podpisanie umowy w Starostwie Powiatowym w Lesznie

Dziś wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał w Starostwie Powiatowym w Lesznie umowy o dofinansowanie siedmiu projektów samorządów powiatu leszczyńskiego. Powiat leszczyński otrzymał 100 tys. zł na budowę systemu odprowadzania i retencjonowania wód opadowych z dachów budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie.

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał dwie umowy w ramach programu retencjonowania i wykorzystywania wód opadowych z dachów obiektów użyteczności publicznej na terenie województwa wielkopolskiego w celu nawadniania terenów zielonych „Deszczówka”, na budowę instalacji gromadzenia wody deszczowej do późniejszego wykorzystania do nawadniania. W spotkaniu w starostwie uczestniczyli przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i radna sejmiku województwa wielkopolskiego Zofia Szalczyk.

W imieniu powiatu leszczyńskiego umowę na dofinansowanie projektu „Budowa systemu odprowadzania i retencjonowania wód opadowych z dachów budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie podpisali starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, przy kontrasygnacie skarbnika Marcina Wydmucha.

W imieniu gminy Święciechowa umowę o dofinansowanie (80,4 tys. zł) projektu „Budowa instalacji automatycznego nawadniania terenów zielonych” podpisał wójt Marek Lorych.

Wicemarszałek Krzysztof Grabowski wręczył także symboliczne czeki z wysokością dofinansowania z budżetu województwa wielkopolskiego dla beneficjentów konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” z powiatu leszczyńskiego.

Otrzymali je:

1) Sołectwo Mórkowo (gmina Lipno) na projekt „Zagospodarowanie terenu rekreacyjno - edukacyjnego przy stawie w Mórkowie (dofinansowanie 50 tys. zł)

2) Sołectwo Nowa Wieś (gmina Rydzyna) na projekt „Remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Nowa Wieś – etap 1” (50 tys. zł)

3) Sołectwo Lasocice (gmina Święciechowa) na projekt „Zagospodarowanie terenu boiska w Lasocicach” (37,6 tys. zł)

4) Sołectwo Wijewo na projekt „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej przy Wiejskim Domu Kultury w miejscowości Wijewo w celu utworzenia atrakcyjnego miejsca rekreacji i wypoczynku” (45,5 tys. zł)

5) Sołectwo Brenno (gmina Wijewo) na projekt „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej poprzez wykonanie toru rowerowego typu pumptrack w miejscowości Brenno (50 tys. zł)

Facebook Powiat 2