Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Rada Powiatu Leszczyńskiego na  LIV sesji przegłosowała trzy uchwały, w tym zmieniła tegoroczny budżet samorządu.

Radni kolejny raz w tym roku znowelizowali budżet powiatu. Dochody zostały zwiększone o 475.515 zł, tj. do wysokości 59.665.112 zł. Wydatki natomiast wzrosły o 978.100 zł, tj. do wysokości 80.221.382 zł. Na tegoroczne inwestycje powiat leszczyński przeznaczy 34.114.098 zł, czyli 43 proc. budżetu. Deficyt w kwocie 20.556.270 zł zostanie sfinansowany nadwyżką z lat ubiegłych. Radni m.in.  zapisali w budżecie nową inwestycję - przebudowę drogi powiatowej z Wijewa do granic powiatów leszczyńskiego i wschowskiego, na którą samorząd otrzymał dofinansowanie z Rządowego Programu Polski Ład. Ponadto uchwalili 100 tys. zł na prace związane z melioracją i czyszczeniem rowów przy drogach powiatowych oraz zwiększyli wydatki na budowę chodnika Pawłowice – Kociugi w gminie Krzemieniewo oraz przebudowę ul. Śmigielskiej w Osiecznej, w celu dostosowania wartości zadań do najkorzystniejszych ofert przetargowych.

Rada uchwaliła także zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2022-2025 oraz przyjęła  Powiatowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Leszczyńskim na lata 2022 – 2026.