Przebudowa drogi w Górce Duchownej to długo oczekiwana inwestycja powiatu leszczyńskiego. Do końca września br. ułożona zostanie nawierzchnia na odcinku o długości 1,4 km.

Inwestycję rozpoczęto po dorocznym sierpniowym odpuście w sanktuarium w Górce Duchownej, by nie utrudniać pielgrzymom uczestnictwa w nabożeństwach. Prace wykonują dwie firmy, bo dzięki oszczędnościom na pierwszym przetargu dodatkowe pieniądze samorząd mógł wydać na wykonanie drugiego etapu prac.

Przetarg na pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej przez Górkę Duchowną wygrała spółka Drogbud Gostyń z Grabonogu. Drugi etap prac z kolei wykonuje Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna. Łącznie za przebudowę 1,4 km drogi samorząd zapłaci ok. 373 tys. zł. Prace potrwają do końca września br.

{gallery}2016/artykuly/drogi_Gorka_Duchowna_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}