Oficjalne otwarcie wiaty turystycznej w Boszkowie Letnisku

Przy drodze powiatowej - ul. Starkowskiej w Boszkowie Letnisku oddano oficjalnie do użytku wiatę turystyczną. W spotkaniu uczestniczył m.in. członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski.

Przy ul. Starkowskiej w Boszkowie Letnisku - przy ścieżce rowerowej - zamontowana została wiata z ławami, a przy niej stojaki na rowery i mapa powiatu leszczyńskiego z siecią ścieżek rowerowych powiatu leszczyńskiego. Teren wokół wiaty został utwardzony kostką betonową. Rowerzyści i spacerowicze zyskali miejsce, w którym można chwilę odpocząć czy schronić się przed deszczem.

Prace kosztowały 20,8 tys. zł, a na ich wykonanie powiat otrzymał 11,1 tys. zł dotacji z budżetu województwa wielkopolskiego. Wiata w Boszkowie Letnisku to drugi tego typu obiekt przy ścieżkach rowerowych zarządzanych przez powiat leszczyński. W ub.r. przy rondzie w Święciechowie powstał Powiatowy Węzeł Rowerowy "Święciechowa".

W oficjalnym zakończeniu inwestycji uczestniczyli członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak i skarbnik powiatu Marcin Wydmuch.

Facebook Powiat 2