Sokoły wędrowne na dachu SOSW Rydzyna

Umieszczona w ubiegłym tygodniu na dachu prowadzonego przez powiat leszczyński Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie klatka z trzema sokołami wędrownymi została otwarta. Ptaki rozpoczęły swobodny oblot.

Stacja Badawcza Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu tegoroczną akcję wsiedlenia sokołów wędrownych zrealizowała na jednym z budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie. Na dachu umieszczona została budka gniazdowa, w której młode sokoły dorastają i aklimatyzują się w okolicy.

Klatka została otwarta i sokoły rozpoczęły swobodny oblot. Codziennie będą dokarmiane i stale obserwowane, nabierając stopniowo sprawności lotnej i łowieckiej, co potrwa do końca miesiąca. W tym czasie można je będzie obserwować zwłaszcza około godz. 17.00, kiedy będą przylatywały po wykładaną w budkach karmę.