Podpisanie umowy na budowę chodnika z Pawłowic do Kociug

Spółka Nodo z Leszna zbuduje chodnik między Pawłowicami a Kociugami w gminie Krzemieniewo. W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa o wartości ok. 1,2 mln zł.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie wybrał w przetargu ofertę spółki Nodo z Leszna, która zbuduje ok. 2,5 km chodnika z Pawłowic do Kociug (prawa strona drogi). Chodnik zostanie w większości wykonany z nawierzchni asfaltowej, a w granicach Kociug - z kostki betonowej.

Inwestycja kosztować będzie ok. 1,2 mln zł i zostanie sfinansowana przez powiat oraz gminę Krzemieniewo. Termin wykonania robót to 15 listopada br.

W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Lesznie uczestniczyli starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Marian Kaczmarek oraz przedstawiciele spółki Nodo: Rafał Bukowski i Jacek Malepszy.