Przebudowa drogi powiatowej - ul. Mórkowskiej w Wilkowicach

Spółka Strabag kończy przebudowę 300 mb drogi powiatowej – ul. Mórkowskiej w Wilkowicach, między torami kolejowymi, a dawną „piątką”. Trwa układanie nawierzchni asfaltowej.

To drugi etap inwestycji powiatowej, w jego ramach droga na odcinku od torów kolejowych do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 została poszerzona do sześciu metrów. Trwa układanie kolejnych warstw nawierzchni asfaltowej.

Przebudowa 2,6 km ul. Mórkowskiej w Wilkowicach została podzielona na dwa etapy. W pierwszym – na odcinku od skrzyżowania z ul. Dworcową do torów kolejowych – poszerzona została jezdnia, a na niej ułożony asfalt. Spółka Strabag zbudowała też po stronie północnej: ciąg pieszo – rowerowy od skrzyżowania z ul. Dworcową do ul Krętej (945 mb) i dalej chodnik (460 mb) do zjazdu w kierunku Karolewka, a po stronie południowej - chodnik (125 mb) od skrzyżowania z ul. Dworcową.

Inwestycja kosztować będzie ok. 6,9 mln zł, z czego 4,7 mln zł stanowi dotacja z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Facebook Powiat 2

Polski Lad 1