Skoki przez przeszkody podczas Dnia Powiatu Leszczyńskiego w Boszkowie w 2021 r.

15 sierpnia br. w ramach Dnia Powiatu Leszczyńskiego w Boszkowie odbędą się zawody konne w skokach przez przeszkody. Ta bardzo widowiskowa impreza rozpocznie się o godz. 17:00 w Ośrodku Jeździeckim Kalumet w Boszkowie.

Zawody konne w skokach przez przeszkody cieszyły się podczas ubiegłorocznego Dnia Powiatu Leszczyńskiego bardzo dużym zainteresowaniem. Także druga edycja Memoriału im. ppor. lek. wet. Piotra Kaminiarza zapowiada się bardzo interesująco.

Rozegrane zostaną dwa konkursy, w każdym z nich weźmie udział 15-20 koni. Pierwszy z nich to konkurs o wzrastającym stopniu trudności z przeszkodą joker. Jeździec za każdą kolejną poprawnie pokonaną przeszkodę otrzymuje wzrastającą liczbę punktów, a narastająca trudność przeszkód wynika nie tylko z ich wysokości i szerokości, lecz także z ich umieszczenia na torze. W konkursie bingo każdy kolejny jeździec będzie podwyższał wysokość przeszkód o 5 cm.

W zawodach udział weźmie blisko 20 zawodników, wśród których pojawi się kilku znakomitych jeźdźców. Swój udział zdeklarowali m.in.:

Mieszko Dąbrowski, współwłaściciel klubu jeździeckiego KJ Stajnia Dąbrowscy ze Smogorzewa, m.in. Mistrz Polski Juniorów, członek narodowej kadry juniorów, brązowy medalista Mistrzostw Polski Halowych, dwukrotny akademicki Mistrz Polski.

Łukasz Wasilewski - lider klubu WSH Equifirst Przybyszewo. Zawodnik biorący udział w  konkursach Pucharu Narodów. Ma też na swoim koncie wiele udanych występów w indywidualnych konkursach Grand Prix oraz w konkursach zaliczanych do światowego rankingu.

Michał Jóskowiak - reprezentant KJ Tradycja Siedlnica, uczestnik wielu imprez jeździeckich rangi ogólnopolskiej, uczestniczył także w Mistrzostwach Polski młodych koni.

Nagrodami w konkursach będą puchary oraz nagrody pieniężne.