Starosta Jarosław Wawrzyniak otwiera Dzień Powiatu Leszczyńskiego w Boszkowie

W Dniu Powiatu Leszczyńskiego w Boszkowie licznie uczestniczyli mieszkańcy powiatu, sąsiednich powiatów oraz wielu turystów. Organizator imprezy – Starostwo Powiatowe w Lesznie – przygotowało kilkugodzinny atrakcyjny program.

Ośrodek Jeździecki Kalumet w Boszkowie podczas Dnia Powiatu Leszczyńskiego tętnił życiem. Ciekawy program imprezy, doskonała pogoda i dzień wolny od pracy sprzyjały spędzaniu czasu w letniej stolicy powiatu leszczyńskiego. Udanej zabawy życzył mieszkańcom starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

W ramach II Memoriału im. ppor. lek. wet. Piotra Kaminiarza w skokach przez przeszkody rozegrane zostały dwa konkursy.

W konkursie o wzrastającym stopniu trudności z jokerem uczestniczyło 19 koni. Pierwsze miejsce zajęła Matylda Malepszy (KJ Agro Handel Śrem) na koniu Cord, przed Mieszkiem Dąbrowskim ((Stajnia Dąbrowscy) na koniu Niki 77 oraz Oliwią Werblińską (Stajnia Dąbrowscy) na koniu Carmen.

Natomiast za zwycięstwo w konkursie bingo (uczestniczyło w nim 18 koni) puchar starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka zdobyła Weronika Kosińska (Stowarzyszenie KJ Tradycja) na koniu Lampo. Drugie miejsce zajął Jakub Dorynek (KJ Kalumet Boszkowo) na koniu Lambada, a trzecie – Michał Jóskowiak (Stowarzyszenie KJ Tradycja) na koniu Despasito.

Publiczności zaprezentowała się ponadto grupa rekonstrukcyjna w barwach 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich, odbył się również pokaz ujeżdżenia koni.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ze sprzętem wojskowym. 4 Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy zaprezentował samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, przeciwlotniczy zestaw artyleryjsko – rakietowy ZUR-23-KG oraz przeciwlotniczy zestaw rakietowy Grom. Natomiast żołnierze wojsk obrony terytorialnej ze 125 Batalionu Lekkiej Piechoty z Leszna promowali wyposażenie terytorialsów, m.in. lekki moździerz piechoty LMP-2017, karabin wyborowy „BOR”, karabinek standardowy MSBS Grot, ręczny granatnik przeciwpancerny RPG7 i karabin maszynowy UKM 2000P.  Wojskowe Centrum Rekrutacji z Leszna zachęcało młodych ludzi do służby wojskowej.

Dzieci ustawiały się w kolejce do uczestnictwa w warsztatach ekologicznych, prowadzonych przez Justynę Piwońską. Kilkadziesiąt osób wyprodukowało kolorową aromatyczną sól do kąpieli oraz wykonało z pompona z włóczki breloki do kluczy. Dzieci też chętnie odwiedzały stoisko Nadleśnictwa Włoszakowice, by posłuchać opowieści o mieszkańcach lasów.

Gwiazdą wieczoru był znany w regionie leszczyńskim ukraiński zespół muzyczny Ladies’ TRIO, który zaśpiewał kilkanaście międzynarodowych przebojów muzycznych. Potem zabawę taneczna do północy prowadził DJ Max. Uczestnicy Dnia Powiatu Leszczyńskiego mogli skorzystać z rejsu motorówką, a także zjeść bezpłatną grochówkę.

Facebook Powiat 2