Plakat obrazujący tekst

W dniach 20-21 sierpnia br. w Wilkowicach odbędzie się największa impreza w powiecie leszczyńskim - Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. Tradycyjnie jej organizacja jest dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa - dwudziesta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych. To od lat największy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zlot kolekcjonerów i miłośników zabytkowej mechanizacji rolnictwa.

Organizatorzy spodziewają się, że w ciągu dwóch dni wystawę odwiedzi 25 tys. osób. Szczególnie cenne eksponaty zostaną nagrodzone w konkursie „Traktor i Maszyna  - Wilkowice 2022”.

Festiwalowi towarzyszy tradycyjnie Wystawa Rolnicza AGROWilkowice.

Organizatorami festiwalu są: gmina Lipno, Klub „Traktor i Maszyna” z Lipna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie.