Starosta Jarosław Wawrzyniak w imieniu Zarządu Powiatu Leszczyńskiego powierzył Emilii Nowak stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego Uchwałą nr 380/2022 z dnia 29 czerwca 2022 r. powierzył Emilii Nowak stanowisko dyrektora na okres 5 lat.
Dzisiaj odbyło się uroczyste wręczenie powierzenia.

Emilia Nowak pełniła tę funkcję od 2017 roku. W 2022 roku wygrała kolejny konkurs na dyrektora placówki ogłoszony przez Zarząd Powiatu Leszczyńskiego.

Pani dyrektor posiada wieloletnie doświadczenie w pracy nauczyciela. Z SOSW w Rydzynie zawodowo związana jest od 2004 r., gdzie początkowo pracowała jako nauczyciel wychowania fizycznego. Była terapeutą w Powiatowym Zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dzieci działającym przy SOSW w Rydzynie.

Ukończyła studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania w oświacie oraz w zakresie surdopedagogiki, a także kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki i kurs języka migowego I stopnia.