Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Rada Powiatu Leszczyńskiego na LV sesji przegłosowała pięć uchwał, w tym zmieniła tegoroczny budżet samorządu.

Radni kolejny raz w tym roku znowelizowali budżet powiatu. Dochody zostały zwiększone o 307.386 zł, tj. do wysokości 59.972498 zł. Wydatki natomiast wzrosły o 475.877 zł, czyli do wysokości 80.697.259 zł. Na tegoroczne inwestycje powiat leszczyński przeznaczy 34.469.820 zł, tj. 43 proc. budżetu. Deficyt w kwocie 20.724.761 zł zostanie sfinansowany nadwyżką z lat ubiegłych.

Radni m.in. zwiększyli wydatki w celu dostosowania wartości zadań do ofert przetargowych: na kolejny etap przebudowy obiektów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie celem dostosowania ich do przepisów przeciwpożarowych (przebudowa dwóch budynków wraz z budową i przebudową instalacji zewnętrznych i wewnętrznych wodociągowych i elektrycznych) oraz na budowę systemu odprowadzania i retencjonowania wód opadowych z dachów budynków SOSW Rydzyna.

Rada uchwaliła także zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2022-2025 i przekazanie 20 tys. zł gminie Włoszakowice na budowę pomostu oraz slipu na terenie bazy ratowniczo - edukacyjno - medycznej w Dominicach nad Jeziorem Dominickim. Ponadto radni zdecydowali o złożeniu dwóch wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg: przebudowy drogi od krajowej „12” do Pawłowic oraz drogi przez Gronówko.