Plakat obrazujący tekst

W dniach 3-4 września br. Zamek w Rydzynie organizuje X Piknik Militarny. Organizacja tej interesującej imprezy jest tradycyjnie dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Piknik militarny w Rydzynie to największe tego typu wydarzenie w regionie leszczyńskim. Od lat gromadzi miłośników militariów i rekonstrukcji potyczek i bitew. Jak zwykle sporą atrakcją będą pokazy sprzętu wojskowego. W tym roku oferta będzie wyjątkowo bogata: czołg Leopard, KTO Rosomak, wyrzutnia Langusta, zestawy rakietowe Poprad i OSA, bojowy wóz piechoty BWP-1.

Organizację cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców - nie tylko powiatu leszczyńskiego - imprezy wsparło Starostwo Powiatowe w Lesznie.