Przewodniczący Jan Szkudlarczyk zwołał na czwartek 29 września br. XXI sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Rozpocznie się o godz. 12.00 w pałacu w Pawłowicach.

Proponowany przez przewodniczącego Rady Powiatu Leszczyńskiego porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przyjęcie porządku obrad sesji.
  3. Przyjęcie protokołu z XX Sesji w dniu 8 września 2016 roku.
  4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.
  5. Wręczenie wyróżnień „Zasłużony dla Powiatu Leszczyńskiego”:
    1. Zespołowi Regionalnemu im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego,
    2. Chórowi „Krzemień” z Krzemieniewa,
    3. Polskiemu Związkowi Chórów i Orkiestr Oddział w Lesznie.
  6. Wręczenie odznaki honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Panu Krzysztofowi Taciakowi.
  7. Interpelacje i zapytania radnych.
  8. Ocena stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu leszczyńskiego w I półroczu 2016 roku.
  9. Informacja o sytuacji na rynku pracy w powiecie leszczyńskim.
  10. Informacja o stanie środowiska i działalności kontrolnej Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w powiecie leszczyńskim w roku 2015.
  11. Podjęcie uchwały Nr XXI/163/2016 w sprawie przyjęcia informacji o stanie środowiska
    w powiecie leszczyńskim w roku 2015.
  12. Podjęcie uchwały Nr XXI/164/2016 w sprawie podpisania porozumienia z Województwem Wielkopolskim dotyczącego przyjęcia przez Powiat Leszczyński od Województwa Wielkopolskiego wykonania zadania dotyczącego przyjmowania i weryfikacji wniosków
    o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego o charakterze socjalnym skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich uczelni.
  13. Podjęcie uchwały Nr XXI/165/2016 zmieniającej uchwałę nr XIII/123/2016 z dnia 25 lutego 2016 r. w sprawie realizacji projektu w ramach Priorytetu Inwestycyjnego 9iv Ułatwiania dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym, Działania 7.2 Usługi społeczne zdrowotne Poddziałanie 7.2.1. Usługi społeczne.
  14. Podjęcie uchwały Nr XXI/166/2016 w sprawie pozbawienia dotychczasowej kategorii drogi powiatowej nr 44776P (Czernina) granica powiatu leszczyńskiego - Kaczkowo (do dawnej drogi krajowej nr 5).
  15. Podjęcie uchwały Nr XXI/167/2016 w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2016 rok.
  16. Podjęcie uchwały Nr XXI/168/2016 w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Leszczyńskiego na lata 2016-2019.
  17. Sprawozdanie z kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną w zakresie działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie.
  18. Podjęcie uchwały Nr XXI/169/2016 w sprawie przyjęcia sprawozdania Komisji Rewizyjnej
    z realizacji planu kontroli w I półroczu 2016 roku.
  19. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
  20. Wolne głosy i wnioski.
  21. Zakończenie obrad.

Projekty uchwał znajdują się na stronie BIP powiatu leszczyńskiego