Podpisanie umowy na przebudowę obiektów SOSW Rydzyna

W prowadzonym przez powiat leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie podpisana została umowa na piąty etap przebudowy obiektów w celu ich dostosowania do nowych przepisów przeciwpożarowych.

Na prace przystosowujące zabytkowe budynki szkolne, będące dawnymi oficynami zamku w Rydzynie, do nowych przepisów przeciwpożarowych z budżetu powiatu leszczyńskiego wydano na ten cel już prawie 3 mln zł.

W tym roku spółka Kosmala Electric z Leszna za 877 tys. zł zbuduje i zmodernizuje instalacje zewnętrzne i wewnętrzne wodociągowe i elektryczne w dwóch kolejnych budynkach SOSW Rydzyna. Zakres prac obejmował będzie m.in. wydzielenie pożarowo klatek schodowych, modernizację łącz kablowych, wykonanie okablowania instalacji oddymiających, oświetlenia awaryjnego i podstawowego oraz montaż nowych opraw oświetleniowych, montaż hydrantów wewnętrznych i wewnętrznych drzwi przeciwpożarowych.

W siedzibie SOSW Rydzyna umowę z prezesem Kosmala Electric Łukaszem Kosmalą podpisała dyrektor SOSW Emilia Nowak. W spotkaniu uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i kierownik budowy Adam Jaras.