Medaliści mistrzostw Polski w warcabach

Historyczny sukces warcabistów UKS Roszada Lipno! Filip Kuczewski został mistrzem Polski, a Amadeusz Zyber-Moszak zajął trzecie miejsce w finale indywidualnych mistrzostw Polski w warcabach stupolowych  w Ustrzykach Dolnych.

Podczas zawodów w Ustrzykach Dolnych warcabiści rozegrali 11 rund.  Mistrzem Polski został Filip Kuczewski, który w czerwcu br. zwyciężył w czempionacie odmiany klasycznej warcabów. Wartym podkreślenia jest fakt, iż reprezentant UKS Roszady Lipno nie przegrał w obu turniejach żadnej partii. Trzecie miejsce w Ustrzykach Dolnych zajął Amadeusz Zyber-Moszak, dla którego był to już czwarty występ w finale mistrzostw Polski.

Jest to historyczny wynik dla UKS Roszady Lipno, ponieważ po raz pierwszy w dziejach klubu dwóch zawodników stanęło na podium finałowego turnieju.