Piknik Militarny w Rydzynie

Zamek w Rydzynie zorganizował dwudniowy Piknik Militarny. Organizację tej imprezy tradycyjnie dofinansował powiat leszczyński.

Piknik militarny w Rydzynie to największe tego typu wydarzenie w regionie leszczyńskim. Od lat gromadzi miłośników militariów i rekonstrukcji potyczek i bitew. Jak zwykle sporą atrakcją będą pokazy sprzętu wojskowego. Tegoroczna – jubileuszowa: dziesiąta – edycja miała wyjątkowo bogaty   program. Zaprezentowano mieszkańcom m.in. czołg Leopard, KTO Rosomak, wyrzutnię Langusta, zestawy rakietowe Poprad i OSA oraz bojowy wóz piechoty BWP-1. Uruchomiona została wojskowa radiostacja polowa.

Fot. J.Rutecka-Siadek leszno24.pl

Facebook Powiat 2