Automobilklub Leszczyński obchodził 40-lecie swej działalności. Jubileusz wypadł okazale, rynek w Lesznie na kilka godzin zamienił się w motoarenę. Władze AL oficjalnie ogłosiły, że w powiecie leszczyńskim chcą zbudować tor wyścigowy.

Automobilklub Leszczyński to jedno z najbardziej znanych i cenionych stowarzyszeń działających w regionie leszczyńskim. Od czterech dekad organizuje zawody samochodowe, motocyklowe i kartingowe oraz rajdy turystyczne o zasięgu ogólnopolskim. AL popularyzuje też poprawę bezpieczeństwa na drogach, przez m.in. prowadzenie szkoły doskonalenia techniki jazdy i poślizgu kontrolowanego.

Z okazji jubileuszu na rynku w Lesznie AL przedstawił efekty swej działalności kierowanej do społeczności lokalnej. W strefie kartingowej zaprezentował się profesjonalny team kartingowy AMO Racing Team, można było zobaczyć pojazd kartingowego mistrza świata w kategorii KF Karola Basza. W strefie samochodowej wystawiono bolid wyścigowy Kajetana Kajetanowicza, rajdowego mistrza Europy, samochód wyścigowy Kia Picanto i samochód rajdowy Piotra Rudzkiego z Leszna. Organizatorzy jubileuszu przygotowali także strefę motocykli militarnych oraz zaprezentowali zabytkowe samochody.

W dniu jubileuszu władze AL przedstawiły plany wybudowania wielofunkcyjnego kompleksu motorowego. Na ok. 37 ha w powiecie leszczyńskim, w okolicy węzła Leszno Południe na budowanej drodze ekspresowej S5 Poznań - Wrocław, ma powstać certyfikowany tor kartingowy, dwuipółkilometrowy tor samochodowo-motocyklowy i ośrodek doskonalenia techniki jazdy.

Podczas uroczystego spotkania w ratuszu w Lesznie działaczom i osobom zaprzyjaźnionym z AL wręczono odznaki „Zasłużony dla sportu” i odznaki honorowe PZMot. W jubileuszu uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

{gallery}2016/artykuly/Automobilklub_Leszczynski_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}