Karolina Pęk - tenisistka stołowa Wamet Dobry Wiązar Dąbcze

W sobotę 10 września br. o godz. 15:30 w Dąbczu zostaną zainaugurowane rozgrywki 1. ligi kobiet w grupie północnej w tenisie stołowym. W szeregach miejscowego Wametu Dobry Wiązar zadebiutuje Karolina Pęk, pięciokrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich.

W swoim debiucie na zapleczu Ekstraklasy kobiet zespół z gminy Rydzyna zagra we własnej hali z najlepszą drużyną grupy północnej w poprzednim sezonie – Chrobrym Międzyzdroje. Faworytem meczu będzie drużyna z województwa zachodniopomorskiego, która od kilku sezonów znajduje się w ścisłej czołówce 1-ligowych rozgrywek.

Wamet Dobry Wiązar Dąbcze jest beniaminkiem w grupie północnej 1. ligi.  Po awansie do klub dokonał jednego wzmocnienia. Do zespołu dołączyła pięciokrotna medalistka igrzysk paraolimpijskich – Karolina Pęk. 24-latka po raz pierwszy na podium igrzysk stanęła w 2012 r. w Londynie, gdzie wywalczyła brązowy medal w rywalizacji drużynowej. Nowa tenisistka stołowa klubu z Dąbcza stawała także na podium w Rio de Janeiro (złoty medal w rywalizacji drużynowej i brązowy w grze pojedynczej) oraz w Tokio (złoty medal w grze drużynowej i brązowy w grze pojedynczej).

W szeregach beniaminka na kolejny sezon pozostały Natalia Michorczyk, Sandra Kozioł, Agata Domańska i Magdalena Jaszczuk. w szerokim składzie klubu z gminy Rydzyna znalazły się również 13-letnia Katia Dudchenko z Ukrainy oraz Magdalena Borowczyk.

Sobotni mecz Wametu Dobry Wiązar Dąbcze z Chrobrym Międzyzdroje zostanie rozegrany o godzinie 15:30 w Dąbczu. Retransmisję z tego spotkania we wtorek o godzinie 20:00 pokaże na swojej antenie telewizja FanKlub TV, która dostępna jest na platformach: INEA, Vectra i Multimedia Polska.