Jubileusz 110-lecia Polonii Leszno

Polonia 1912 Leszno obchodziła 110-lecie swego istnienia. W jubileuszowej gali uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Klub Sportowy Polonia Leszno powstał w 1912 r., w okresie zaboru pruskiego. Największe sukcesy piłkarze osiągnęli w latach 50-tych i 80-tych XX w. W 2017 r. po zmianie organizacyjnej wydzielono z wielosekcyjnego klubu sekcję piłki nożnej i utworzono Klub Piłkarski Polonia 1912 Leszno, który jest prawnym kontynuatorem KS Polonia.

Gala jubileuszowa była okazją do spotkania wielu pokoleń piłkarzy, działaczy i sympatyków leszczyńskiego klubu. Zarząd Polonii uhonorował ich zostali pamiątkowymi medalami z okazji 110-lecia klubu. Był wśród nich m.in. Damian Łukasik, jeden z najbardziej znanych piłkarzy Polonii, a potem Lecha Poznań i reprezentant kadry narodowej (27 spotkań). Podczas gali Damiana  Łukasika,  Sebastiana Nowaka oraz pośmiertnie Henryka Czapczyka i Franciszka Olejniczaka wyróżniono za  największe osiągnięcia w piłkarskiej karierze wśród polonistów.

fot. R.Paszek elka.pl

Facebook Powiat 2