W Bukówcu Górnym zorganizowano XXI Jarmark Rolniczy, połączony z festynem szkolnym, wystawą koni hodowlanych i wystawą psów nierasowych. Organizowane od lat imprezy tradycyjnie cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców powiatu leszczyńskiego i licznie przybywających gości.

Podczas organizowanego od dwóch dekad w Bukówcu Górnym jarmarku rolnicy wystawili swoje płody rolne, a rękodzielnicy swą domową produkcję. Festyn zorganizowany przez radę rodziców, uczniów i nauczycieli z miejscowego zespołu szkół obfitował w wiele konkursów, wystaw i innych atrakcji, m.in. pokaz strażaków z OSP Machcin i Bukówiec Górny. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowano psy nierasowe, a kulminacją niedzielnej imprezy była wystawa koni hodowlanych.

Gośćmi organizatorów byli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Robert Kasperczak.

{gallery}2016/artykuly/Bukowiec_wystawa_koni_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}