Logo Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie

Stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim na koniec lipca 2022 r. wynosiła 2,1 proc. Ten poziom utrzymywał się w większości miesięcy bieżącego roku.

Na koniec lipca br. stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim wynosiła 2,1 proc., przy 2,7 proc. w Wielkopolsce i średniej krajowej na poziomie 4,9 proc. Pod względem niskiego bezrobocia powiat leszczyński zajmuje szóste miejsce w Wielkopolsce (po mieście Poznaniu i powiatach: poznańskim, wolsztyńskim, kępińskim i nowotomyskim).

Na koniec sierpnia br. liczba zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie leszczyńskim wynosiła 560 osób, w tym 366 kobiet.