Starosta Jarosław Wawrzyniak podczas zjazdu absolwentów ZSR-B w Lesznie

Zespół Szkół Rolniczo - Budowlanych w Lesznie zorganizował zjazd absolwentów z okazji 100-lecia utworzenia placówki. W spotkaniu w siedzibie szkoły uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

W 1920 r. Wielkopolska Izba Rolnicza utworzyła Szkołę Rolniczą w Lesznie, a w 1922 r. powstała Państwowa Szkoła Budownictwa w Lesznie. Od 20 lat obie placówki funkcjonują jako Zespół Szkół Rolniczo – Budowlanych w Lesznie. Planowany na 100-lecia działania szkoły zjazd absolwentów – z powodu pandemii koronowirusa – został przełożony na rok 2022.  Znacząca część uczniów ZSR-B to mieszkańcy powiatu leszczyńskiego.

Po uroczystej mszy w kościele św. Krzyża w Lesznie absolwenci szkoły, byli i obecni nauczyciele oraz pracownicy, a także zaproszeni goście spotkali się w siedzibie ZSR-B. Po apelu uczestnicy zjazdu złożyli  kwiaty pod ufundowaną dwa lata temu tablicą pamiątkową i zwiedzali szkolne obiekty, w tym izbę pamięci.

Po spotkaniu w szkole odbyła się biesiada pod wiatrakiem Czesław w Pracowni Ćwiczeń Praktycznych w Grzybowie, a wieczorem - jubileuszowy bal absolwentów.

Fot. J.Adamek elka.pl

Facebook Powiat 2