Koncert z okazji 10-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej Blue Brass Band z Włoszakowic

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Blue Brass Band z Włoszakowic świętowała 10-lecie działalności. W jubileuszowym koncercie uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Zespół swoją działalność rozpoczął w 2012 r. z  inicjatywy obecnego radnego i członka zarządu powiatu leszczyńskiego Rafała Jagodzika, do dziś pełniącego funkcję instruktora i koordynatora zespołu. Dyrygentem orkiestry jest Jagoda Miara. W 2015 r. do zespołu dołączyła grupa taneczna, czyli włoszakowickie Mażoretki „Twins”, które pod kierownictwem Małgorzaty Kujawy i Karoliny Prałat przygotowują i prezentują taneczne układy choreograficzne do utworów wykonywanych przez orkiestrę.

W jubileuszowym koncercie we Włoszakowicach Młodzieżowa Orkiestra Dęta Blue Brass Band wystąpiła w 24-osobowym składzie, wykonując m.in. utwory AC/DC i Tiny Turner.

fot. J.Kuik leszno24.pl

Facebook Powiat 2