Michał Leśniewski z UKS Roszada Lipno zdobył złoty medal na  Mistrzostwach Polski dzieci w warcabach stupolowych w Białym Dunajcu

Michał Leśniewski z UKS Roszada Lipno zdobył złoty medal na  Mistrzostwach Polski dzieci w warcabach stupolowych w Białym Dunajcu. Warcabiści z powiatu leszczyńskiego zdobyli na mistrzostwach łącznie cztery medale.

Co roku we wrześniu odbywa się najważniejsze wydarzenie warcabowe dla najmłodszych. W VIII Mistrzostwach Polski dzieci w warcabach stupolowych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Biały Dunajec UKS Roszadę Lipno reprezentowało 13 zawodników, którzy podzieleni byli na kategorie dziewcząt i chłopców, także wiekowo do 6 i do 8 lat.

Młodzi warcabiści UKS Roszada Lipno  zdobyli cztery medale. Złoto wywalczył Michał Leśniewski  w kategorii chłopców do 8 lat. W kategorii chłopców do 6 lat srebro uzyskał Adam Wierzbicki, a brąz - Szymon Kutrowski. Izabela Potyrała z kolei zdobyła brązowy medal w kategorii dziewcząt do 6 lat.