90-lecie OSP Leszno - Gronowo

Ochotnicza Straż Pożarna z Leszna - Gronowa obchodziła 90-lecia swojego istnienia. W jubileuszowej uroczystości uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i sekretarz powiatu Katarzyna Kamińska.

OSP Leszno - Gronowo to jedyna jednostka ochotnicza w Lesznie, uczestnicząca jednak bardzo często w zdarzeniach na terenie powiatu leszczyńskiego. Remiza ma trzy boksy garażowe, kanał najazdowy, pomieszczenia socjalne i świetlicę, a druhowie mają do dyspozycji dwa samochody ratowniczo - gaśnicze.

Podczas jubileuszu OSP Leszno - Gronowo wręczone zostały wyróżnienia, odznaczenia i medale wyróżniającym się ochotnikom. Uroczystość zakończył piknik rodzinny na placu za remizą.

fot. F.Wybieralski elka.pl