Uczniowie ZSO we Włoszakowicach wraz z opiekunami w USA i

Uczniowie i ich opiekunowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach uczestniczą w Rajdzie rowerowym pamięci weteranów w Stanach Zjednoczonych Gold Star Mission 500. Wyjazd młodzieży został dofinansowany m.in. z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach od kilku lat współpracuje z żołnierzami amerykańskimi stacjonującymi w Polsce, w zakresie sportu i rozwijania umiejętności językowych. Szkoła branżowa wchodząca w skład ZSO jest jedyną w Polsce placówką noszącą imię Weteranów Działań Poza Granicami Państwa. Uczniowie z Włoszakowic zostali zaproszeni do stanu Illinois w Stanach Zjednoczonych (gdzie mieści się Centrum Weterana Gwardii Narodowej USA) do udziału w Rajdzie rowerowym pamięci weteranów w Stanach Zjednoczonych – Gold Star Mission 500.

Włoszakowiccy uczniowie i opiekunowie z dyrektorem ZSO Jarosławem Zielonką na czele uczestniczą w pięciodniowym rajdzie na dystansie 500 mil (805 km) ze Springfield do bazy marynarki wojennej Great Lakes. Do USA wyjechali uczniowie będący członkami klubów sportowych z powiatu leszczyńskiego. Rajd rowerowy to doskonała promocja upowszechniania kultury fizycznej wśród młodzieży, poznanie kultury rówieśników ze Stanów Zjednoczonych oraz zwiększenie świadomości obywatelskiej i narodowej.

Udział włoszakowickiej młodzieży w rajdzie rowerowym został dofinansowany z budżetu powiatu leszczyńskiego.