Jolanta Klimasz, mieszkanka powiatu leszczyńskiego, zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski młodziczek w lekkiej atletyce. 15-letnia zawodniczka UKS Achilles Leszno wywalczyła trzecie miejsce w rzucie młotem.

Mistrzostwa Polski młodzików (U16) w lekkiej atletyce, będące również małym memoriałem Janusza Kusocińskiego, zorganizowano w Słubicach. Start w tych zawodach sukcesem życiowym zakończyła 15-letnia Jolanta Klimasz. Zawodniczka UKS Achilles Leszno rzucając młotem na odległość 47,30 m zdobyła brązowy medal.

Jolanta Klimasz to mieszkanka powiatu leszczyńskiego. Pochodzi z Kociug w gminie Krzemieniewo, uczęszcza do Zespołu Szkół w Pawłowicach. W leszczyńskim klubie Achilles jest podopieczną trener Hanny Górskiej. W tym roku trenuje rzut młotem, rzut dyskiem i pchnięcie kulą.