Starosta Jarosław Wawrzyniak i kierownik fermy bażantów w Grodzisku Krzysztof Szajbel

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak gościł w fermie bażantów należącej do Ośrodka Hodowli Zwierzyny w Goli.

Polski Związek Łowiecki prowadzi w kraju 18 ośrodków hodowli zwierzyny. Zajmują się m.in. wdrażaniem nowych osiągnięć z zakresu łowiectwa, prowadzeniem szkoleń i odtwarzaniem populacji zanikających gatunków zwierząt dziko żyjących - bażantów, kuropatw, kaczek i zajęcy.

Zgodnie z ustawą prawo łowieckie, na wniosek Polskiego Związku Łowieckiego, po zasięgnięciu opinii wójta lub burmistrza oraz izby rolniczej, starosta wydzierżawia obwody łowieckie kołom łowieckim. W powiecie leszczyńskim takie umowy zostały podpisane z siedmioma kołami łowieckim na dzierżawę ośmiu obwodów łowieckich. Łączna powierzchnia użytkowa wydzierżawionych obwodów w powiecie leszczyńskim wynosi 43.775 ha.

Starosta Jarosław Wawrzyniak gościł w fermie bażantów w Grodzisku, gdzie spotkał się z jej kierownikiem Krzysztofem Szajblem. Bażanty tam hodowane za kilka tygodni trafią do wszystkich obwodów łowieckich w powiecie leszczyńskim.