Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lesznie zainaugurowało 25. rok akademicki. W uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie uczestniczył wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

Leszczyński uniwersytet zaczynał 25 lat temu od 27 słuchaczy, nowy rok akademicki rozpoczęło prawie trzystu. W roku akademickim 2022/2023 do grupy dołączyło 36 kolejnych osób. Słuchacze działają w 34 sekcjach i zespołach tematycznych. Dużą popularnością cieszą się zajęcia ruchowe.

Uniwersytet Trzeciego Wieku realizuje misję aktywizacji osób starszych, które mają stworzone warunki do wartościowego spędzania czasu, a także pielęgnowania więzi towarzyskich. Aktywność UTW to nie tylko wykłady i zajęcia, ale również wycieczki i turnieje, a także inne działania służące integracji.

fot. J.Rutecka-Siadek leszno24.pl