Kolejny sukces młodzieżowych żużlowców Fogo Unii Leszno. Na torze w Rybniku zawodnicy z bykiem na plastronach zostali młodzieżowymi drużynowymi mistrzami Polski. Dwóch z trzech złotych medalistów to mieszkańcy powiatu leszczyńskiego.

Ten sezon w młodzieżowym żużlu należy do wychowanków Fogo Unii Leszno. W lipcu w Częstochowie Daniel Kaczmarek został młodzieżowym indywidualnym mistrzem Polski, trzecie miejsce zajął Bartosz Smektała. W tym samym miesiącu w Rybniku Daniel Kaczmarek, Dominik Kubera i Bartosz Smektała wygrali młodzieżowe mistrzostwa Polski par klubowych. W piątek - także w Rybniku - Unia Leszno w tym samym składzie zdobyła młodzieżowe drużynowe mistrzostwo Polski.

Dwaj z trzech złotych juniorów to mieszkańcy powiatu leszczyńskiego. 19-letni Daniel Kaczmarek pochodzi z Pawłowic, a 17-letni Dominik Kubera – z Osiecznej. Samorząd powiatu leszczyńskiego od lat wspiera finansowo szkolenie sportowe młodych żużlowców Fogo Unii Leszno. Tegoroczne wyniki juniorów pokazują, że ten kierunek wydawania publicznych pieniędzy jest słuszny. W tym roku szczególne wsparcie powiat skierował do Daniela Kaczmarka, który w ub.r. w pożarze swego warsztatu w Pawłowicach stracił maszyny, osprzęt i całe jego wyposażenie. Zawodnik zrewanżował się trzema złotymi medalami mistrzostw Polski.