Rodzina Pracharczyków

Maria Pracharczyk zdobyła złoto, a jej brat Jan – srebro w Mistrzostwach Polski U16 w lekkoatletyce w Lublinie, zwanych Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego.

Maria i Jan Pracharczykowie to bliźniaki z Krzycka Wielkiego w gminie Włoszakowice, trenujący rzut młotem w LKLA Krokus Astromal Leszno pod okiem trenera Bogusława Jusiaka.

Podczas Mistrzostwa Polski U16 w Lublinie Maria Pracharczyk zdobyła złoty medal w rzucie młotem z wynikiem 51,78 m. W tej samej dyscyplinie Jan Pracharczyk wywalczył srebrny medal rzutem na odległość  49.11 m.

Także trzeci z rodzeństwa Pracharczyków – Jakub – z powodzeniem trenuje rzut młotem. Jest tegorocznym wicemistrzem Polski U18.