Mjr Wiktor Rusinek i ppłk Daniel Katarzyński

Ppłk Daniel Katarzyński, dowódca 1. leszczyńskiego dywizjonu przeciwlotniczego i leszczyńskiego garnizonu zakończył służbę w Wojsku Polskim.

W leszczyńskich koszarach odbyła się uroczysta zbiórka żołnierzy 4. zielonogórskiego pułku przeciwlotniczego.  Żołnierze i zaproszeni goście pożegnali kończącego służbę ppłk Daniela Katarzyńskiego, dowódcę 1. leszczyńskiego dywizjonu przeciwlotniczego i jednocześnie dowódcę leszczyńskiego garnizonu.  Dywizjon jest pododdziałem pułku, przeznaczonym do osłony przeciwlotniczej oddziałów i pododdziałów przed rozpoznaniem i uderzeniem środków napadu powietrznego.

Do czasu powołania nowego szefa dywizjonu p.o. dowódcy został mjr Wiktor Rusinek, zastępca odchodzącego oficera. Podczas zbiórki nastąpiło przekazanie obowiązków dowódcy.

Foto. J.Witczak leszno24.pl