Święto 4.Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Lesznie

W leszczyńskich koszarach odbyły się uroczystości związane ze świętem 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego. Uczestniczył w nich wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

Dwudniowe obchody rozpoczęły się mszą w intencji żołnierzy oraz uroczystym capstrzykiem  z Apelem Pamięci poświęconym poległym. Nazajutrz w koszarach zorganizowano „dzień otwarty”, podczas którego dzieciom i młodzieży zaprezentowano sprzęt wojskowy i wyposażenie żołnierzy.

Podczas uroczystej zbiórki pododdziałów pułku jego nowy dowódca płk Robert Borowy podziękował żołnierzom za służbę oraz  wręczył awanse na wyższe stopnie, odznaczenia i wyróżnienia. Uroczystość zakończyła defilada dywizjonów pułku.

fot. J.Kuik leszno24.pl

Facebook Powiat 1