Dzień Smolarza w Krzyżowcu

Nadleśnictwo Włoszakowice zorganizowało w Krzyżowcu I Dzień Smolarza.

Kilkugodzinny piknik w Krzyżowcu cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Główną atrakcją Dnia Smolarza było wypalanie retorty w odbudowanym ponad dziesięć lat temu piecu. Dotychczas produkcja węgla drzewnego na potrzeby promocji nadleśnictwa odbywała się raz w roku. W 2022 r. zrobiono tom właśnie w ramach Dnia Smolarza.

Uczestnicy pikniku degustowali produkty „Dobre z Lasu", marki promowanej przez Lasy Państwowe,  specjały kół gospodyń wiejskich z Włoszakowic i Jezierzyc Kościelnych, miód oraz wyroby pszczele.

W pikniku Dzień Smolarza uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

fot. J.Kuik leszno24.pl

Facebook Powiat 1