Wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski podczas jubileuszu Koła Śpiewu "Lutnia" w Osiecznej

Koło Śpiewu „Lutnia” z Osiecznej obchodziło 115-lecie działalności. Podczas uroczystości życzenia jubilatom złożył wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

Koło założone zostało w Osiecznej w 1906 r., ale ubiegłoroczny jubileusz 115-lecia z powodu pandemii został przełożony na rok 2022. „Lutnia” została wyróżniona tytułem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, które w imieniu ministra kultury i dziedzictwa narodowego wręczył poseł Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Podczas jubileuszowego koncertu w budynku Centrum Kultury i Bibliotece w Osiecznej, zorganizowanego w Międzynarodowym Dniu Muzyki, wystąpiło Koło Śpiewu „Lutnia” z Osiecznej oraz zespoły Wrzos i Cantus oraz chóry Senior i Vox Joannis.

Fot. Osieczna.pl

Facebook Powiat 1