Ekstraligę Grand Prix Polski 2022 w warcabach wygrała Alona Hubarieva.z UKS Roszada Lipno

Warcabiści UKS Roszada Lipno wygrali Grand Prix Polski 2022 w aż czterech kategoriach wiekowych. Zakończenie cyklu turniejów i wręczenie nagród odbyło się  w Gminnym Ośrodka Kultury w Lipnie.

Organizatorem Grand Prix Polski 2022 był Polski Związek Warcabowy. Ostatnia X runda cyklu Grand Prix Polski 2022 – odbyła się w Lipnie. Sześć turniejów (z dziesięciu) wyłoniło zwycięzców całego cyklu warcabowych zmagań.

Warcabiści UKS Roszada Lipno wygrali cztery kategorie. Najbardziej prestiżową – Ekstraligę – wygrała wśród kobiet Alona Hubarieva. Mateusz Wysokiński zwyciężył wśród mężczyzn w kategorii do lat 16, Zofia Wideł – wśród kobiet w kategorii młodziczek, a Nikodem Brzozowski – wśród mężczyzn w kategorii żaków.