Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze jednostek OSP w Święciechowie w 2019 r.

8 października br. na boisku sportowym w Święciechowie odbędą się XI zawody sportowo – pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu leszczyńskiego. Zawody co roku gromadzą wielu mieszkańców obserwujących widowiskowe zmagania druhów.

XI edycję zawodów organizują Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lesznie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie oraz gmina Święciechowa. O puchary rywalizować wśród seniorów będzie osiem drużyn męskich i siedem drużyn kobiecych, a wśród drużyn młodzieżowych: siedem męskich i sześć kobiecych. Ostatnie zawody powiatowe w 2019 r. w Świeciechowie wygrały seniorskie drużyny OSP Bukówiec Górny (mężczyźni) i OSP Wilkowice (kobiety).

Zawody w Świeciechowie odbędą się 8 października br. O godz. 11:30 nastąpi zbiórka uczestników na boisku szkolnym w Święciechowie, którzy następnie przemaszerują na boisko sportowe, by o godz. 12:00 rozpocząć rywalizację.