Plakat obrazujący tekst

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie został wskazany przez starostę leszczyńskiego do pełnienia funkcji Wiodącego Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w ramach ogólnopolskiego programu „Za Życiem”. Dzieci mieszkające w powiecie, w wieku od urodzenia do podjęcia nauki w szkole, u których wykryto niepełnosprawność lub zagrożenie niepełnosprawnością, będą korzystały z bezpłatnych zajęć specjalistycznych.

Dzieci zakwalifikowane do udziału w programie w latach 2022-2026 będą bezpłatnie uczestniczyły w indywidualnych zajęciach prowadzonych przez specjalistów z SOSW Rydzyna oraz zewnętrznych. W ofercie są zajęcia: terapia logopedyczna, terapia psychologiczna, terapia pedagogiczna, terapia Integracji sensorycznej, rehabilitacja ruchowa i dogoterapia.

Program „Za życiem” finansowany jest z budżetu państwa. Na mocy porozumienia między powiatem leszczyńskim a Ministerstwem Edukacji Narodowej samorząd otrzymał dotację w wysokości 758 tys. zł. Nabór na zajęcia terapeutyczne w Rydzynie odbywa się w sposób ciągły, ale liczba miejsc jest ograniczona do ok. 40 osób.

Szczegółowe informacje - sekretariat SOSW Rydzyna - tel. 65 5388592.