Władze powiatu leszczyńskiego wizytowały inwestycje drogowe. Wymiana chodników w centrum Święciechowy już zakończyła się, mocno zaawansowane są prace przy układaniu nawierzchni w Górce Duchownej i budowie chodników w Długich Starych.

Członkowie zarządu powiatu, przewodniczący rady powiatu, skarbnik i kierownictwo Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie zapoznali się ze stanem prac trzech samorządowych inwestycji.

W Święciechowie wykonano nowe chodniki na trzech ulicach, które stanowią ciąg drogi powiatowej: Wolności, Szkolnej i Ułańskiej. Łącznie ułożono ponad 2 tys. m2 nowej kostki betonowej. W Górce Duchownej trwają końcowe prace przy budowie nawierzchni asfaltowej w tej miejscowości. Prace są wykonywane na odcinku o długości 1,4 km. W Długich Starych z kolei trwają prace przy drugim etapie układaniu chodników przy ul. Wiosennej.