Droga powiatowa w Wojnowicach

Powiat leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej w Wojnowicach w gminie Osieczna z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Projekt inwestycji przewiduje przebudowę ok. 1 km drogi powiatowej w Wojnowicach, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem do miejsca za przepustem na kanale Obry. Droga z Wojnowic w do granicy powiatów leszczyńskiego i kościańskiego jest w najgorszym stanie technicznym wśród wszystkich dróg zarządzanych przez samorząd.

Zakres prac przewiduje przebudowę jezdni, wzmocnienie jej nośności, umocnienie poboczy destruktem, przebudowę zjazdów, odtworzenie rowów przydrożnych, budowę nowego przejścia dla pieszych oraz budowę ok. 120 m chodnika. Szacunkowa wartość projektu to ok. 3,1 mln zł, z czego dofinansowanie z PROW może wynieść do 2 mln zł (64 proc.). Planowana inwestycja jest pierwszym z etapów przebudowy drogi z Wojnowic do granicy powiatu leszczyńskiego i kościańskiego.