Sadzenie drzew przy drodze powiatowej Strzyżewice - Henrykowo

Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych rozpoczęli sadzenie lip przy drodze powiatowej Strzyżewice – Henrykowo w gminie Święciechowa.

Powiat leszczyński otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu 19,8 tys. zł dotacji na zakup sadzonek drzew. Samorząd wojewódzki od lat współfinansuje zakup sadzonek drzew miododajnych przez gminy i powiaty. To odpowiedź na apele pszczelarzy, którzy informują, że niezbędne w rolnictwie pszczoły coraz częściej mają problemy z pozyskiwaniem nektarów czy soków, z których powstaje miód.

W tym roku pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie za 22 tys. zł (z czego 19,8 tys. zł to dotacja z budżetu województwa wielkopolskiego) posadzą łącznie 200 lip przy drodze powiatowej Strzyżewice – Henrykowo. Droga ta w ub.r. została wyremontowana przez samorząd powiatowy.

Facebook Powiat 2