Przebudowa drogi powiatowej Osieczna - Łoniewo - Kąkolewo

Przebudowa drogi powiatowej Osieczna - Łoniewo – Kąkolewo zbliża się do zakończenia.

Spółka Strabag wykonała już większość prac przy przebudowie ok. 4 km drogi powiatowej, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem w Osiecznej przez Łoniewo do skrzyżowania dróg w kierunku Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa oraz dalej w kierunku Kąkolewa.

Droga została poszerzona do sześciu metrów, a w celu poprawy bezpieczeństwa kierowców powstało  rondo o promieniu wewnętrznym 25 metrów i zewnętrznym 40 metrów. Dodatkowo w Łoniewie przebudowany został chodnik. Niedawno wykonane zostało oznakowanie poziome.

Inwestycja kosztuje 8.395.181 zł, z czego ponad połowę kosztów – 4.420.181 zł - pokryje powiat leszczyński, 2,5 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a 1.475.000 zł to wsparcie z gminy Osieczna.