Rada Powiatu Leszczyńskiego obradowała tym razem nie w siedzibie starostwa, ale w pałacu w Pawłowicach. Sesja była uroczysta, bo władze samorządowe wręczyły trzy tytuły „Zasłużonego dla Powiatu Leszczyńskiego” oraz odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Porządek sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego – oprócz roboczego – miał także uroczysty charakter. Na obrady zaproszono m.in. przedstawicieli władz gmin powiatu leszczyńskiego, komendantów miejskich policji i straży pożarnej i szefów wielu instytucji.

W reprezentacyjnej sali pałacu Mielżyńskich w Pawłowicach uhonorowano Krzysztofa Taciaka, pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. Przyznaną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” – w obecności byłej dyrektor biblioteki Małgorzaty Halec i obecnego jej szefa Andrzeja Kuźmińskiego - wręczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Rada Powiatu Leszczyńskiego przyznała trzem podmiotom tytuły „Zasłużony dla powiatu leszczyńskiego”. W imieniu leszczyńskiego oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr wyróżnienie odebrał prezes Tadeusz Paprocki. Chór „Krzemień” z Krzemieniewa podczas uroczystości reprezentowała jego prezes Maria Kamyczek, radna Krzemieniewa. Natomiast w imieniu Zespołu Regionalnego im. Anny Markiewicz z Bukówca Górnego tytuł odebrała kierownik Małgorzata Woźna. Nagrodzony zespół przed radnymi, pracownikami instytucji powiatowych i zaproszonymi gośćmi przedstawił kilkunastominutowy program artystyczny.

{gallery}2016/artykuly/Rada_powiatu/Sesja_Pawlowice_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}