Inauguracja roku akademickiego w Akademii Nauk Stosowanych w Lesznie

Akademia Nauk Stosowanych w Lesznie – dawna Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa - zainaugurowała pierwszy rok akademicki pod nową nazwą. Co piąty nowy student tej uczelni to mieszkaniec powiatu leszczyńskiego.

Utworzona w 1999 r. PWSZ w Lesznie zmieniła w tym roku nazwę na Akademię Nauk Stosowanych, co ma stworzyć nowe możliwości kształcenia, m.in. na kierunkach nauczycielskich.

W roku akademickim 2022/2023 Akademia Nauk Stosowanych w Lesznie uruchomiła kierunki bezpieczeństwo narodowe, budownictwo, ekonomia, fizjoterapia, informatyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika (studia I i II stopnia), pedagogika (studia II stopnia), pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pielęgniarstwo, wychowanie fizyczne (studia I i II stopnia)

Na pierwszy rok studiów przyjęto 461 studentów, z czego 91 (20 proc.) to mieszkańcy powiatu leszczyńskiego. Więcej osób rozpoczęło naukę w ANS tylko z miasta Leszna (107 – 23 proc.)

W inauguracji roku akademickiego uczestniczył wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.

Fot. J.Rutecka-Siadek leszno24.pl