Geoportal powiatu leszczyńskiego

W 2022 r. zakończone zostanie tworzenie numerycznej mapy zasadniczej dla całego obszaru powiatu leszczyńskiego, tj. dla 96 obrębów ewidencyjnych. Od 2023 r. mapą cyfrową objęty będzie cały powiat.

Powiat leszczyński od lat należy do czołówki wielkopolskich samorządów w zakresie zaawansowania cyfryzacji zasobów geodezyjnych. Od 2012 r. trwa informatyzacja zasobu w Wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Po rozstrzygnięciu przetargu podpisana została umowa na wykonanie baz BDOT500 i GESUT dla ostatnich 9 obrębów powiatu - Boszkowa, Charbielina, Dłużyny i Skarżynia w gminie Włoszakowice oraz Brenna, Miastka, Potrzebowa, Radomyśla i Wijewa w gminie Wijewo. Zgodnie z umową firma Igeka ze Starego Sącza prace za 266 tys. zł wykona do 16 grudnia 2022 r. To będzie ostatni etap przetwarzania mapy zasadniczej na terenie powiatu leszczyńskiego z formy analogowej na cyfrową. Od 2023 r. dla terenu całego powiatu leszczyńskiego prowadzona będzie mapa zasadnicza w formie numerycznej.